KA_logo_v2

Om Kulturakademiet

Våre ansatte

Are Lervik
are@kulturakademiet.no

Are grunnla og er rektor ved Kulturakademiet. Han jobber på kontoret i Oslo, og foreleser i Roma, Barcelona, Berlin og Paris. Cand. philol. i filosofi fra Universitetet i Oslo.

Sigrid Albert Rikheim

sigrid@kulturakademiet.no

+47 909 92 589

Sigrid foreleser ved Kulturakademiet i Roma og er studieadministrativ leder for Kulturakademiet. Master i litteraturvitenskap fra Universitetet i Oslo.

Tore Engelsen Espedal

tore@kulturakademiet.no

Tore foreleser ved Kulturakademiet i Roma og jobber på kontoret i Oslo. Master i idéhistorie fra Universitetet i Oslo.

Victoria Tømmeraas Berg

victoria@kulturakademiet.no

+47 481 59 413

Victoria foreleser ved Kulturakademiet i Roma og er kontorsjef ved Kulturakademiets hovedkontor i Oslo. Master i statsvitenskap fra Universitetet i Oslo.

Gina Tandberg

gina@kulturakademiet.no

+49 (0) 152 021 76083

Gina er senterleder ved Kulturakademiet i Berlin. Master i litteraturvitenskap fra Humboldt-universitetet i Berlin.

Eirik Høyer Leivestad


eirik.leivestad@gmail.com

+47 915 76 153

Eirik foreleser ved Kulturakademiet i Berlin. Master i filosofi fra Universitetet i Bergen.

Andrew Smith

andrew@kulturakademiet.no

+44 7845 778101

Andrew er senterleder ved Kulturakademiet i Barcelona. Han har studert zoologi ved University of Leeds og er Kulturakademiets eneste brite.

Håvard Enstad

enstadha@gmail.com

+34-679 150 754

Håvard er senterleder ved Kulturakademiet i Barcelona. Utdannet pianist fra Musikkhøgskolen i Oslo.

Mats Andreas Nielsen

mats@kulturakademiet.no

+47 951 86 413

Mats foreleser ved Kulturakademiet i Barcelona. Master i filosofi fra Universitetet i Oslo.

Sjur Sandvik Strøm

sjursandvikstrom@gmail.com

Sjur foreleser ved Kulturakademiet i Barcelona. Master i filosofi fra Universitetet i Oslo.

Ragnhild Sommer Tabet

ragnhild@kulturakademiet.no

+33 623 812 128

Ragnhild er senterleder ved Kulturakademiet i Paris. Hun jobber også på Den norske ambassaden i Paris.

Ina Charlotte Bjørbekk

ina@kulturakademiet.no

Ina er studentkoordinator og jobber for Kulturakademiet i Paris. Har studert amerikansk litteratur og fransk språk og kultur ved Universitetet i Oslo.

Anders Fjeld

afjeld@gmail.com

Anders foreleser ved Kulturakademiet i Paris. Master i filosofi fra Universitetet i Oslo og i Sosiologi og politisk filosofi fra Université Paris Diderot. Doktorgrad i politisk filosofi fra Université Paris Diderot.

Hallvard Markus Stette

hallvard@kulturakademiet.no

Hallvard foreleser ved Kulturakademiet i Paris. Master i filosofi fra Universitetet i Oslo og ph.d.-kandidat i filosofi ved Universitetet i Uppsala.

Ida Frette

ida@kulturakademiet.no

+39 3519781543

Ida er senterleder ved Kulturakademiet i Roma. Bachelorgrad i litteraturvitenskap fra Københavns Universitet og mastergrad i fine arts fra Göteborgs Universitet.

Anniken Ulvestad

anniken@kulturakademiet.no

+39 340 818 3009

Anniken er studentkoordinator ved Kulturakademiet i Roma. Bachelorgrad i kommunikasjon og mastergrad i management.

Andreas Kalsnes Modalsli

amodalsli@gmail.com

+47 976 88 095

Andreas foreleser ved Kulturakademiet i Paris og Roma. Master of War fra London School of Economics.

Espen Grønlie

espen@kulturakademiet.no

+47 465 34 574

Espen foreleser ved Kulturakademiet i Roma. PhD i litteraturvitenskap fra Universitetet i Oslo.

Åsmund I. Alvik

asmund.alvik@usn.no

+47 994 78 214

Åsmund foreleser ved Kulturakademiet i Roma. Master i filosofi fra Universitetet i Oslo.

Alf Andreas Bø


alf.andreas@kulturakademiet.no

+47 908 56 152

Alf Andreas foreleser ved Kulturakademiet i Roma. Master i filosofi fra universitetet i Oslo samt studier i antikkens tenkning ved Oxford.

Julie Stokkendal

julie@kulturakademiet.no

Julie er senterleder ved Kulturakademiet i København. Har studert litteraturvitenskap ved Københavns Universitet og kreativ skriving ved Skrivekunstakademiet i Hordaland.

Ansatte tidligere semestre

Adam Lindhagen

Anders Dunker

Anders Strand

Andreas Johan Johansen

Audun Bakkerud

Bendik Baasland

Camilla Vatne Barratt-Due

Clea Johnsen

Cristina Palanca

Elisabetta Cassina Wolff

Erle Marie Sørheim

Gry Cecilie Lund

Håvard Wiik

Jenny Røysland Solberg

Johanna Norshus Tvedt

Kari Hoftun Johnsen

Katrin Lenander

Kjersti Velsand

Kristi Brinkmann Lenander

Marlen Ferrer

Nora Hidoussi

Ola Morris Innset

Ole Magnus Fjereide

Rakel Haslund-Gjerrild

Selma Heilmann

Signe Strøm

Tanya Awan Berg

Torstein Sverre Hoff