KA_logo_v2

Om Kulturakademiet

Våre ansatte

Are Lervik
are@kulturakademiet.no

Are grunnla og er rektor ved Kulturakademiet. Han jobber på kontoret i Oslo, og foreleser i Roma, Barcelona, Berlin og Paris. Cand. philol. i filosofi fra Universitetet i Oslo.

Sigrid Albert Rikheim
+47 909 92 589
sigrid@kulturakademiet.no

Sigrid er senterleder og foreleser ved Kulturakademiet i Roma og jobber på kontoret i Oslo. Master i litteraturvitenskap fra Universitetet i Oslo.

Eirik Høyer Leivestad
+47 915 76 153
eirik.leivestad@gmail.com

Eirik foreleser ved Kulturakademiet i Berlin. Master i filosofi fra Universitetet i Bergen.

Andreas Kalsnes Modalsli
+47 976 88 095
amodalsli@gmail.com

Andreas foreleser ved Kulturakademiet i Paris, Berlin og Roma. Master of War fra London School of Economics.

Alf Andreas Bø
+47 908 56 152
alf.andreas@kulturakademiet.no

Alf Andreas foreleser ved Kulturakademiet i Roma. Master i filosofi fra universitetet i Oslo samt studier i antikkens tenkning ved Oxford.

Åsmund I. Alvik
+47 994 78 214
asmund.alvik@usn.no

Åsmund foreleser ved Kulturakademiet i Roma. Master i filosofi fra Universitetet i Oslo.

Håvard Enstad
+34-679 150 754
enstadha@gmail.com

Håvard er tidligere senterleder ved Kulturakademiet i Barcelona, og hjelper nå til ved semesterstart- og slutt. Utdannet pianist fra Musikkhøgskolen i Oslo.

Mats Andreas Nielsen
+47 951 86 413
mats@kulturakademiet.no

Mats foreleser ved Kulturakademiet i Barcelona. Master i filosofi fra Universitetet i Oslo.

Ragnhild Sommer Tabet

+33 623 812 128
ragnhild@kulturakademiet.no

Ragnhild er senterleder ved Kulturakademiet i Paris.

Gina Tandberg

+49 (0) 152 021 76083
ginartandberg@gmail.com

Gina er senterleder ved Kulturakademiet i Berlin. Master i litteraturvitenskap fra Humboldt-universitetet i Berlin.

Hallvard Markus Stette

hallvard@kulturakademiet.no

Hallvard er foreleser ved Kulturakademiet i Berlin, København og Roma. Master i filosofi fra Universitetet i Oslo og ph.d.-kandidat i filosofi ved Universitetet i Uppsala.


Tore Engelsen Espedal

Tore er foreleser ved Kulturakademiet i Roma. Master i idéhistorie fra Universitetet i Oslo.

Victoria Tømmeraas Berg

+47 481 59 413
victoria@kulturakademiet.no

Victoria er senterleder og foreleser ved Kulturakademiet i Roma og jobber på hovedkontoret i Oslo. Master i statsvitenskap fra Universitetet i Oslo.

Anders Fjeld

afjeld@gmail.com

Anders er foreleser ved Kulturakademiet i Paris. Master i filosofi fra Universitetet i Oslo og i Sosiologi og politisk filosofi fra Université Paris Diderot. Doktorgrad i politisk filosofi fra Université Paris Diderot. Har undervist på universiteter i Frankrike, Colombia og Haiti.

Julie Stokkendal

julie@kulturakademiet.no

Julie er senterleder ved Kulturakademiet i København. Har studert litteraturvitenskap ved Københavns Universitet og kreativ skriving ved Skrivekunstakademiet i Hordaland.

Ina Charlotte Bjørbekk

ina@kulturakademiet.no

Ina er studentkoordinator og jobber for Kulturakademiet i Paris. Har studert amerikansk litteratur og fransk språk og kultur ved Universitetet i Oslo.

Ida Frette

ida@kulturakademiet.no

+39 3519781543

Ida er senterleder ved Kulturakademiet i Roma. Bachelorgrad i litteraturvitenskap fra Københavns Universitet og mastergrad i fine arts fra Göteborgs Universitet.

Andrew Smith

aesmith411@gmail.com

Andrew er senterleder ved Kulturakademiet i Barcelona. Han har studert zoologi ved University of Leeds og er Kulturakademiets eneste brite.

Ansatte tidligere semestre

Adam Lindhagen

Anders Dunker

Anders Strand

Andreas Johan Johansen

Audun Bakkerud

Bendik Baasland

Camilla Vatne Barratt-Due

Clea Johnsen

Cristina Palanca

Elisabetta Cassina Wolff

Erle Marie Sørheim

Gry Cecilie Lund

Håvard Wiik

Jenny Røysland Solberg

Johanna Norshus Tvedt

Kari Hoftun Johnsen

Katrin Lenander

Kjersti Velsand

Kristi Brinkmann Lenander

Marlen Ferrer

Nora Hidoussi

Ola Morris Innset

Ole Magnus Fjereide

Rakel Haslund-Gjerrild

Selma Heilmann

Signe Strøm

Tanya Awan Berg

Torstein Sverre Hoff